Ev Tekstili İçin Yatak Odası Dekorasyonu

Gün içinde yaptığımız işlerden dolayı epey yoruluruz ve evimize döndüğümüzde ilk olarak yatıp dinlenmeyi düşünürüz. Yatak odalarımız huzurlu vakit geçirmek için tıpkı diğer odalarda ki gibi özenli bir dekorasyon yapmak gerekir. Sizin için en rahat mobilyalarla döşeyeceğiniz yatak odanızda tarzınıza uygun dekorasyonlarla tamamlayarak yatak odanızı âdete bir cennet bahçesine çevirebilir huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

Yatak odanızın dekorasyonu için birçok model ve fikir bulunmaktadır. Sizin hayal gücünüze göre tasarlanan mobilya ve dekor eşyaları ile yatak odanızı tamamlayıp huzurla kullanabilirsiniz.

Gelişen çağda artık birçok çeşitte mobilya bulunmaktadır. Her tarza uygun mobilyalar ve tasarım eşyalara sahip olabilirsiniz. Sade olan yatak odanızı duvarlar mobilyalar ve süs eşyaları ile tamamlayarak aklımızda ki yatak odasını oluşturabilirsiniz. Gününüzün en uzun zamanını harcadığınız ve adeta gün içinde çalışmak için enerji depolamada en büyük etkenlerden biri konforlu ve bir o kadar da şık yatak odalarımda huzurlu ve keyifli bir uyku çekmeniz sizin için yeterli olacaktır. Bunun için ise mobilyalarınızdan başlayarak odanızda ki gözünüze hoş gelmeyen her türkü eşya ve dekoru değiştirmeniz yeterlidir. Yatak odası dekorasyonu önemini sizler için derledik.

Kendiniz için en huzurlu ortamı oluşturarak dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu için en önemli nokta sizin kendinizi en mutlu ve huzurlu hissettiğiniz ortamı oluşturmaktır. Bunu yaptıktan sonra geriye hazırlamış olduğunuz dekorasyonu tamamlayacak eşyaları seçmek kalır.

Yatak odası dekorasyonu tamamlayan en önemli parçalar mobilyalardır. Sizin için en uygun ve konforlu yatağı seçerek başlayabileceğiniz ve oluşturmuş olduğunuz tarza uygun başlıkla tamamlayabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz yatağınıza ek olarak buna uygun dolap ve komidin vs eşyalarla takımı oluşturabilirsiniz. Uygun duvar kağıtı avize perde ve aksesuarlar ile odanıza farklı boyutlar katabilirsiniz. Yatak odanızın dekorasyonunu birçok farklı tarzda yapabilirsiniz bunlardan bir kaçını sizlere tanıtalım.

SADE TARZDA YATAK ODASI DEKORASYONU

En çok kullanılan tarzda yatak odası dekorasyonusade yatak odalarıdır. Daha çok beyaz ve açık tonların hâkim olduğu yatak odası takımını aksesuar avize ve perdelerinde açık tonlarda seçilmesiyle sadelik oluşturulur. Daha az desene yer verilen bu dekorasyonda göz yoracak detaylardan kaçınılır. Sadelikten yana olanlar şık olmaktanda kaçınmamaktadır. Duvar kâğıdı olarak çok hareketli olmayan duvar kâğıtlarından seçilmesine özen gösterilir. Çünkü odada en çok göze çarpan şey duvarlar olacağımdan sadeliği bozmamak adına hareketliliğin az olduğu dubar kâğıtları seçilmektedir.

RUSTİK TARZDA YATAK ODASI DEKORASYONU

Rüstik tarzı sevenler doğallıktan ve eski tarzı yansıtmaktadır. Son yıllarda oldukça moda olmuşum. Yatak odanızı rüstik tarzda döşemek istiyorsanız daha çok doğallığı seven biri olmanız gerekir. Ahşap aksesuarlar ve mobilyalar rüstik tarzın vazgeçilmezidir. İşlenmemiş ürünler hasır ve bunun gibi doğallık ön planda olmalıdır. Sadece eski evlerin restorasyonunda kullanıldığı öne sürülmektedir fakat bu olgu yanlıştır yeni evlerdede kullanılabilir bir tarzdır.

GOTİK TARZDA YATAK ODASI DEKORASYONU

Gotik tarz bilindiği üzere renk olarak siyah tercih edilir. Etkileyici ve modern dekorasyonlar ile gotik tarz oldukça dikkat çekicidir. Işıklı ortamlarda uyuyamayanlar için kalın fon perdeler ve göz bantları vazgeçilmezdir.

En kaliteli uyku karanlık ortamlarda olduğu için gotik tarzda yatak odalarıda uykunuzun verimini artırır. Siyahım hâkim olduğu bu tarz yatak odalarında koyu desenli duvar kâğıtlarıve gri renkte şamdanlar aksesuarlar ile gotik tarzı yakalayabilirsiniz.

COUNTRY TARZDA YATAK ODASI DEKORASYONU

Kır tarzı olacak da bilinen countrytarz en çok çiçek deseni görülmektedir. En çok kullanılan renkler ise mavi yeşil tonlarıdır. Bu tarzda doğallık ön plandadır. Yatak odanızda rahat etmek sizin için en önemli olandır. Bu tarz ile rahatlığı yakalayabilirsiniz. Bol çiçek ve açık tonların hâkim olduğu bu tarz abartıdan kaçınmaktadır. Bu tazda çok azeşya bulunmaktadır.

AVANGARD TARZDA YATAK ODASI DEKORASYONU

Avangard tarz sevenler daha çok gösterişli ve şatafatlı takımları tercih ederler. Klasik dekorasyondaki mobilyaların gösterişli tasarlanarak parlak kumaş ve taşlarla estetik bir görünüm sağlar. Bu tarz mobilyalar genelde büyük boyutlarda olmaktadır ve oymalı desenlerle süslemeler yapılmaktadır. Kumaş ve mobilyanın renk ve desenleri uyum içerisinde olur ve kapitoneli başlıklar kullanılır. Avangard tarzda tasarlanan yatak odaları şık avizeler ve gösterişli yatak başlıkları kullanılır.

Yorum yok

Yorum Gönder